lang-icon

Fotografický workshop v Českém Švýcarsku

Publikováno 2022 (aktualizováno)
Pohodový a přitom nabitý víkend plný focení a fotografického vzdělávání strávený v možná ve fotograficky nejkrásnějším koutě Česka. Cílem workshopu je zlepšit vaše fotografické dovednosti, otevřít fotografické oči a naučit vás hledat atraktivní záběry. Dobrý fotograf dokáže vykouzlit krásnou fotku téměř za jakýchkoliv podmínek!

Všichni chceme mít hezké fotky jak z kratších výletů tak i z dalekých cest. Řadu let jsem strávil focením v různých koutech světa, rád se s vámi nyní podělím o zkušenosti, které jsem za tu dobu získal. Workshop je určen všem, kteří se chtějí zlepšit ve fotografování a kteří chtějí při focení začít více kreativně přemýšlet a tvořit. Základem kurzu je vzhledem k lokaci v Českém Švýcarsku krajinářská fotografie, kterou ale doplníme i o základy reportáže a focení outdooru, a vytvoříme tak pestrý základ dovedností pro vaše focení na cestách.
 
Pavel Svoboda workshop CS (3).jpg


Termíny:  
podzimní: 14.- 16. října 2022 (
                 21.- 23. října 2022 (LUŽICKÉ HORY - NOVINKA!)

zimní: 10. - 12. února 2023

Lokalita: České Švýcarsko / Lužické hory, ubytování v Krásné Lípě (apartmán Bigtrip.cz)

Hlavní lektor: fotograf Pavel Svoboda

Organizátor: Láďa Bezděk z Bigtrip.cz, domorodý znalec, který podnikl vlastním autem dvouletou cestu kolem světa

Počet účastníků: maximálně 8 osob, zimní kurz 6 osob (rezervace prosím na svoboda.pa@seznam.cz)


Pavel Svoboda workshop CS (1).jpg


Program workshopu: 

- ranní a večerní, za příhodných podmínek i noční focení v atraktivních lokalitách Českého Švýcarska pod vedením zkušeného fotografa 

- příprava na úspěšné zvládnutí pestré mozaiky focení na cestách

- 3 bloky přednášek: základy úspěšného fotografa - rady, přístupy, vychytávky, časté chyby a ukázky z praxe (vybavení na cesty, výběr správné lokace, využití dobrého světla, jak na dokonalou kompozici, specifika focení se širokoúhlým objektivem, zkrocení protisvětla, vyprávíme příběh, proč fotit do RAWu, zákulisí úprav a praktické ukázky zpracování fotografií)

- grilovačka s novou partou, večer v pivovaru :)


Pátek – příjezd na 17. hodinu, ubytování, seznámení s obsahem workshopu, večerní blok přednášek, večeře a noční focení.

Sobota – focení východu slunce, dopolední focení, oběd + popolední oddych, blok přednášek, odpolední a večerní focení, grilovačka v terénu s následným nočním focením.

Neděle – focení východu slunce, dopolední focení, oběd a závěrečný blok přednášek s ukázkou a zhodnocením pořízených fotografií, ukončení workshopu kolem 16:00.

Pavel Svoboda workshop CS (4).jpg


Cena: 5 900 Kč

Možnost zakoupení dárkového poukazu na workshop!

Cena obsahuje: Vedení kurzu lektorem, dopravu na lokace, asistenci při focení, 3 bloky přednášek, ubytování (2 noci v Krásné Lípě), dvakrát snídaně v terénu po ranním focení, večeře v terénu (grilování steaků s výborným místním pivem Falkenstein). 

Cena neobsahuje: Doprava do Českého Švýcarska (pokusíme se případně domluvit spolujízdu pro jednotlivé účastníky workshopu), obědy a pití v průběhu celého workshopu, pojištění.

Doporučené fotografické vybavení: Foťák s výměnnými objektivy, širokoúhlý objektiv, stativ, případně polarizační a šedý filtr, kabelová / dálková spoušť. To s čím sami rádi fotíte (světelné objektivy, delší skla na krajinný detail). Notebook se softwarem na úpravu fotek (Lightroom, Photoshop, Zoner atd.), dále samozřejmě outdoorové oblečení do každého počasí a kvalitní čelovka.

workshop cover.jpg

V případně jakýchkoliv dotazů se prosím neváhejte ozvat.