lang-icon
Kniha-Napric-Asii

Kniha Napříč Asií

Nová kniha vypráví inspirativní a vizuálně silný příběh mladého páru na vysněné velké cestě. Vydejte se vstříc sedmiměsíčnímu dobrodružství na trase z Moskvy do Bangkoku.

Publikováno 31.10.2019

kalendar-2021-objednavka

Kalendář 2021

Můžete se těšit na pestrý výběr toho nejlepšího z našich dobrodružných cest. Rok 2021 bude ve znamení velkých hor a divoké přírody ze světa i našeho krásného Česka.

Publikováno 1.9.2020

fotograficky-workshop-v-ceskem-svycarsku

Fotografický workshop v Českém Švýcarsku

Pohodový a přitom nabitý víkend plný focení a fotografického vzdělávání strávený v možná nejkrásnějším koutě Česka. Cílem workshopu je zlepšit vaše fotografické dovednosti, otevřít fotografické oči a naučit vás hledat atraktivní záběry. Dobrý fotograf dokáže vykouzlit krásnou fotku za jakýchkoliv podmínek!

Publikováno 2020 (aktualizováno)

kniha-napric-jizni-amerikou

Kniha Napříč Jižní Amerikou

KNIHA JE VYPRODANÁ! Poutavý příběh dobrodružné sedmiměsíční cesty po Jižní Americe v kvalitním provedení formátu fotografických knih. Jižní Amerika je neuvěřitelně pestrá a krásná.

Publikováno 1.10.2017

trek-tadzikistan-fanske-hory

Tádžikistán - Fanské hory

Fanské hory v severozápadní části Tádžikistánu jsou vyhlášené svými tyrkysovými jezery a dech beroucími scenériemi. Díky svérázným a extrémně pohostinným lidem nadchne cestování po Střední Asii i ty nejnáročnější dobrodruhy.

Publikováno Koktejlu 7-8/2016pdf

hornici-Potosi-Bolivie

Provrtané Potosí

Těžba v Potosí je extrémní snad ve všech ohledech. Je to jako cesta v čase do středověkých podmínek skrze úzké zaprášené a nebezpečné štoly. Samotná Bolívie je jako žebrák, který pospává na pokladu. Surovinová velmoc, přesto je nejchudší zemí Jižní Ameriky.

Publikováno v Koktejlu 10/2015pdf

Workshop-CESTOVATELSKA-fotografie-s-pavlem-svobodou

Workshop CESTOVATELSKÁ FOTOGRAFIE

Všichni chceme mít hezké fotky z cest. Řadu let jsem strávil focením v různých koutech světa, rád se s vámi nyní podělím o vše, co jsem se naučil.

Publikováno 2020

Chile-Carretera-Austral-centralni-Patagonie

Carretera Austral - centrální Patagonie

Vítejte v méně známé centrální Patagonii, kde prostor, čas a hlavně význam slova divočina nabírá zcela jiný význam. Vydáme se do nekonečných lesů, hor, fjordů a ledovců v bohem zapomenutém kraji chilského nepřístupného pobřeží.

Publikováno Koktejlu 9/2015pdf

Peru-trek-Huayhuash

Peru - Rozeklaný Huayhuash

Vydejme se na jeden z nejkrásnějších treků světa! Přes zamrzlé okénko vidím rozeklaný hřeben Huayhuash. Je jako velká dřevorubecká pila. Pouhých 30 kilometrů v průměru, nicméně strmé zaledněné štíty jsou ze všech stran lemovány ledovcovými jezery.

Publikováno v Koktejlu 6/2015pdf

Fotoreportaz-ekvador-trhy

Fotoreportáž z ekvádorských trhů

Ekvádor je zemí se stále velmi živou tradicí pouličních trhů. Pod zdejšími sopkami si můžete chvílemi připadat jako na velkém folklórním festivalu. Podívejme se společně na velké trhy ve městech Otavalo a Saquisilí.

Publikováno v Koktejlu 3/2015pdf

Bolivie-prakticke-informace-z-cesty

Bolívie - praktické informace z cesty

Bolívie je nejchudší zemí Jižní Ameriky a navíc zemí s extrémní geografií, která nabízí ideální podmínky pro dobrodružné cestování.

Publikováno na cestovatelském serveru Hedvábná stezka (18.5.2015)

Peru-prakticke-informace-z-cesty

Peru - praktické informace z cesty

Peru nás velmi mile překvapilo! Během dvou měsíců jsme projeli Peru od severu k jihu a můžeme s klidným srdcem říci: "Peru má nejkrásnější velehory v Jižní Americe!"

Publikováno na cestovatelském serveru Hedvábná stezka (6.11.2014)

ekvador-prakticke-informace-z-cesty

Ekvádor - praktické informace z cesty

Sedmiměsíční cestu napříč Jižní Amerikou začínáme právě v Ekvádoru. V článku jsou sepsány informace získané během cesty po této krásné a pestré andské zemi!

Publikováno na cestovatelském serveru Hedvábná stezka (25.9.2014)

Oman-Priroda-pohadkova-zeme-sultanova

Omán - pohádková země sultánova

Omán tvoří překvapivě vyspělou a bezpečnou část Arabského poloostrova, na druhou stranu je i přes své přírodní krásy a tradiční kulturu zemí turisticky neobjevenou.

Publikováno v Přírodě 9/2014pdf

Norsko-Rozeklany-Lofoten

Rozeklaný Lofoten

Souostroví Lofoty na dalekém norském severu za polárním kruhem doslova trčí z moře jako homole cukru. Lofoty jsou díky dramatické horské krajině, jezerům, plážím a malebným rybářským vesničkám považovány za nejhezčí část Norska vůbec.

Publikováno Koktejlu 7-8/2014pdf

Indie-LADAKH-cernobila-fotoreportaz

LADAKH - černobílá fotoreportáž

Vydejme se do světa prastarých tradic mezi přátelské obyvatele zapadlých vesnic a buddhistických klášterů "Malého Tibetu". Na první pohled se čas ve vyprahlých horách Transhimálaje zastavil před stoletími.

Publikováno v Koktejlu 4/2014pdf

cestopis-Gruzie-Mysteriozni-Svanetie

Mysteriózní Svanetie

Kamenné věže se hrdě tyčí vzhůru k nebi jako národ Svanů a dávají místu melancholický středověký charakter. Žvýkáme tuhé maso, ruce umaštěné po lokty. Svanové začínájí zpívat, prostor pod střechou je přecpaný k prasknutí. Víno i zlověstná pálenka čača teče proudem. I taková stále je ona „zmodernizovaná“ Svanetie.

Publikováno v Koktejlu 3/2014pdf

Indie-Ladakh-Zanskar-zivot-na-konci-sveta

Zanskar - život na konci světa

Vydejme se po starých stezkách v mystickém Ladakhu na trek mezi zapadlými vesnicemi a budhistickými kláštery. Na první pohled se čas ve vyprahlých horách Transhimálaje v severní Indii zastavil před stoletími. Vítejte v "Malém Tibetu", v kraji usměvavých tváří.

Publikováno v Travelfocus 3/2013pdf

Kyrgyzstan-cestopis-Pastevci-u-jezera-Song-Kol

Pastevci u jezera Song Kol

Kyrgyzstán je zemí vysokých hor a polodivokých koní. Ne nadarmo je této bývalé sovětské středoasijské republice přezdíváno Švýcarsko Asie. Pohoří Taň-Šan neboli „Nebeské hory“ tvoří převážnou část země a průměrná nadmořská výška Kyrgyzstánu je dokonce 2750 metrů nad mořem.

Publikováno v Koktejlu 2/2014

cestopis-tema-island

Téma: ISLAND

Popularita Islandu během posledních let výrazně roste. A není se čemu divit. Kde jinde se dostanete do prostředí připomínající vznik planety Země, počátek geologického vývoje, vroucí kotel, ve kterém běsní všechny živly?

Publikováno v Travelfocus 1/2013pdf

Norsko-Lofoty-podzimni-Moskenesoya

Lofoty - podzimní Moskenesøya

Je konec září, arktická tundra se barví za zlato-červena. Lofoty jsou díky dramatické horské krajině, jezerům, plážím a malebným rybářským vesničkám považovány za nejhezčí část Norska vůbec.

Publikováno na cestovatelském serveru Hedvabnastezka.cz

Kanarske-ostrovy-La-Palma-sopecny-klenot

La Palma - sopečný klenot

Ne nadarmo je La Palma přezdívána „La Isla Bonita“ - tedy krásný ostrov. Sopečný klenot Kanárských ostrovů překvapí nedotčenou divokou přírodou i značenými stezkami.

Publikováno v Everest 3/2013pdf

Island-hot-spring-horke-prameny

Horké prameny Islandu

Prší, sněží a fučí vítr. Ten pravý čas navštívit některý z termálních bazénků. Jednou z nejlepších atrakcí, kterou Island nabízí, jsou bezesporu horké koupele v přírodní termální vodě.

Publikováno na cestovatelském serveru Hedvábná stezka

Nepal-cestopis-Trek-kolem-Annapurny

Nepál - trek kolem Annapurny

Co dělá tuto trasu natolik výjimečnou, že se pravidelně umísťuje na nejvyšších pozicích v anketách o nejlepší trek na světě? Možnost dostat se do přímého kontaktu s velehorami a spatřit na vlastní oči hned tři osmitisícovky? Velká různorodost krajin či nutný přechod 5416 metrů vysokého sedla Thorung La?

Publikováno v Travelfocus 4/2011

Kyrgyzstan-cestopis-Jezero-Issyk-Kul-kyrgyzske-more

Jezero Issyk-Kul - kyrgyzské moře

Kyrgyzstán ležící v centrální části Asie je ze všech zemí na světě od moře nevzdálenější, k mořskému pobřeží to mají zdejší obyvatelé neuvěřitelných 3600 kilometrů. Kyrgyzové ale mají vlastní národní moře, kterým je slané jezero Issyk-Kul.

Publikováno v Přírodě 9/2013pdf

Island-Viknaslodir-trek-opustenymi-zalivy

Víknaslódir - trek opuštěnými zálivy

Trek vedoucí oblastí rozpadlých farem, barevných hor a hlubokými fjordy je zajímavou a plnohodnotnou alternativou ke známějším islandským trekům. Treking v okolí Borgarfjörduru byl dokonce v roce 2005 zařazen mezi 25 nejlepších trekových tras světa ve výběru National Geographic.

Publikováno ve Svět Outdooru 3/2013pdf

cestopis-island-vicedenni-treky

Islandské treky II. (pokračování)

Východní a Západní fjordy, jezero Mývatn, okolí vulkánu Hengill, ostrůvky Vestmannaeyjar. Ani půl roku mně nestačilo k prochození těch nejznámějších míst...

Publikováno v Lidé a hory 1/2012

cestopis-island-trek-laugavegur

Islandské treky I. - úžasný Laugavegur

Jistě nejznámějším a nejpopulárnějším islandským trekem je Laugavegur, neboli „cesta horkých pramenů“. Pětidenní túra vedoucí skrze duhové hory, vroucí sopečné pláně či divotvorným lesem mezi ledovci je svérázným mixem islandské krajiny.

Publikováno v Lidé a hory 1/2012

cestopis-gronsko-zivot-v-ledove-pustine

Grónsko - Život v ledové pustině

Grónsko je v jazyce Inuitů nazýváno „země lidí“, přitom zde žije pouhých 56 000 obyvatel. Není divu, vždyť více než 80 % ostrova pokrývá ledovcový štít, který je po antarktickém ledovci druhý největší na světě.

Publikováno v Přírodě 1-2/2013pdf

zimni-Island-fotoreportaz

Zimní Island - fotoreportáž

Zima je na Islandu na rozdíl od léta hodně dlouhá. Polární noc, horké prameny, erupce sopky Eyjafjallajökull. Island se surovou a drsnou tváří, bez letní turistické přetvářky.

Publikováno v Cestopisech 1+2/2012

fotoreportaz-indie-caj-z-darjeelingu

Dárdžiling - šampaňské mezi čaji

Čaj z indického Darjeelingu je známý po celém světě. Následující fotoreportáž vás zavede mezi sběračky čaje do svěže zelených plantáží v podhůří Himálaje. Monzunové období cestování v horách příliš nepřeje...

Publikováno na serveru Hospodářských novin IHNED.cz

indicky-Ladakh-Trek-mezi-jezery-Tso-Moriri-a-Tso-Kar

Trek mezi jezery Tso Moriri a Tso Kar

Vzhledem k zachovalé budhistické kultuře je Ladakhu přezdíváno „Malý Tibet“. Kdo chce ochutnat nefalšovanou tibetskou atmosféru, měl by se vydat do východního Ladakhu. Jezero Tso Moriri je opravdová přírodní perla.

Publikováno ve Svět outdooru 1/2013pdf